Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach
Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum

Porady, opinie, dyskusje - to wszystko znajdziesz na naszym forum

Nasza stadnina

Stadnina koni huculskich powstała w 1993 roku.

Przyjaciele

Wiadomo¶ci

Po zimie ani śladu, mamy już przedwiośnie!

03.03.2017
Nie pojeździliśmy zbyt wiele saniami w tym roku. Mimo, iż długo trzymały tęgie mrozy, śniegu było niestety niewiele. Cóż, myślami jesteśmy bliżej wiosny! Zakwitły pierwsze śnieguliczki, znak, że mamy już przedwiośnie.
Konie powoli pozbywają się zimowej sierści, więc korzystają z błotnych kąpieli. Nie jest to miłe dla klientów, ani dla obsługujących , lecz ... taka jest kolej rzeczy. My jesteśmy myślami już przy Wielkanocy oraz przy wiosennych zajęciach dla przedszkolaków i młodzieży szkolnej.
        
Akcenty wielkanocne rozpoczniemy już 03 kwietnia, bowiem w tym dniu rozpoczniemy warsztaty dla dzieci i młodzieży z wykonywania palm wielkanocnych i innych stroików świątecznych. Zajęcia, które będą trwały do 07 kwietnia, poprowadzi artystka malarz-ceramik, pani Teodora Woyciechowska-Wawrzyk.
  
Po raz kolejny już użyczymy własnego domu dla Gości, którzy chcą spędzić z nami Wielkanocne Święta oraz wziąć udział w ich przygotowywaniu. Wspólnie będziemy wyrabiali i wypiekali domowe chleby, sporządzali i zdobili świąteczne mazurki, wędzili domowe wędliny i sporządzali białe kiełbasy. Będziemy sporządzali barwne pisanki oraz koszyczki ze "święconym". Mamy nadzieję, że będzie gwarno i radośnie, a stoły z trudem będą dźwigały świąteczne smakołyki.

Rozpoczynamy niebawem wiosenne spotkania z dziećmi ze szkół i przedszkoli. Jak co roku, oferujemy wiele atrakcyjnych tematów edukacyjnych, które łączymy z zabawami oraz rekreacją, zazwyczaj z udziałem naszych koni. Prosimy zatem o wcześniejsze zgłoszenia, bowiem chcemy stosować zasadę, że w każdy dzień możemy obsłużyć tylko jedną grupę dzieci. Póki co, z naszej oferty edukacyjno-rekreacyjnej korzysta młodzież francuska ze Szkoły Hodowli i Użytkowania Koni w Beauregard, która wybrała zajęcia ceramiczne oraz warsztaty z wykonywania palm wielkanocnych, jak również zajęcia zapoznające ich z kulturą ludową Hucułów. Jest oczywiste, że w ramach rekreacji korzystają także z jazdy konnej wierzchem, w pięknych o każdej porze roku plenerach Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego.


Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26, stadnina@nielepice.com.pl